Şeytan Çıkarma Hakkında Duyulmamış Bilgiler

0
539

Şeytan Çıkarma Hakkında Bugüne Dek Hiç Duymamış Olabileceğiniz 25 İlginç Gerçek

Katolik Kilise’nin halen varlığını gerçek saydığı, bizimse daha çok Hollywood filmleri sayesinde takip ettiğimiz bir fenomen ‘şeytan çıkarma’. Sık karşılaşmadığımız bir gerçek ise bu uygulamanın aslında çok eski zamanlara dayandığı ve Hristiyanlık haricinde bir çok dinde de bulunduğudur.

Bu maddeler ise size aslında daha önce şeytan çıkarma hakkında duymamış olabileceğiniz bilgileri sunmayı hedefliyor. Peki bu şeytan çıkarma, kötü ruhlar ve büyü gibi olguların var olması gerçekten mümkün mü?

25-) Şeytan çıkarma tahmin ettiğimizden çok daha eski dönemlere kadar dayanan bir fenomen. Şeytan çıkarma tahmin ettiğimizden çok daha eski dönemlere kadar dayanan bir fenomen. Antik Yunan’da Epikür ve Aeschines’in annesi şeytan çıkarma ile geçimini sağlardı.

24-) ‘Exorcism’ yani şeytan çıkarmanın İngilizcesi Yunancadaki exorkismos ‘ant ile bağlı’ kelimesinden gelmiştir. ‘Exorcism’ yani şeytan çıkarmanın İngilizcesi Yunancadaki exorkismos ‘ant ile bağlı’ kelimesinden gelmiştir.

23-) Vatikan şeytan çıkarma hakkında ilk resmi talimatnamesini 1614 yılında yayınlamış ve daha sonra 1999’da bunları revize etmiştir. Vatikan şeytan çıkarma hakkında ilk resmi talimatnamesini 1614 yılında yayınlamış ve daha sonra 1999’da bunları revize etmiştir.

22-) Genel görüşün aksine şeytan çıkarma partiği sadece Roman Katolikleri ya da batılı inançlarla sınırlı değil bütün dünyada ana dinlerde yapılan bir uygulamadır. Genel görüşün aksine şeytan çıkarma partiği sadece Roman Katolikleri ya da batılı inançlarla sınırlı değil bütün dünyada ana dinlerde yapılan bir uygulamadır.

21-) Şeytan çıkarma Musevilik’te de oldukça sık görülür. Şeytan çıkarma Musevilik’te de oldukça sık görülür. Birinci yüzyılda yaşamış Roman-Musevi bilim insanı Titus Flavius Josephus zehirli kök özleri kullanılarak yapılan şeytan çıkarma ayinlerinden bahsetmiştir. Minchat Yahuda isimli kitabı yazan haham Yehuda Fetaya, eserinde şeytan çıkarma, şeytanın ele geçirdiği insanlarla olan tecrübelerini ve Musevilik inancındaki diğer konuları anlatmıştır.

20-) İslam’da şeytan çıkarma benzeri bir uygulama ‘rukye’ adıyla geçiyor. Cin, sihir ya da büyü gibi durumların verdiği zararı tamir etmek için kullanılıyor. İslam’da şeytan çıkarma benzeri bir uygulama ‘rukye’ adıyla geçiyor. Cin, sihir ya da büyü gibi durumların verdiği zararı tamir etmek için kullanılıyor. Günümüzde ise daha çok İslami alternatif tıp olarak görülen el-Tıb el-Nabavi yani ayet ve surelerde geçen şifalar ve bitkisel tedaviler kullanılıyor.

19-) Şeytan çıkarma uygulamalarına Hindu inancında da karşılaşıyoruz. Şeytan çıkarma uygulamalarına Hindu inancında da karşılaşıyoruz. Hinduların dört kutsal kitabından biri olan Atharva Veda’da şeytan çıkarma, büyü ve simya ilmi ile sırlar olduğuna inanılır.

18-) Katolik Kilisesi’ne göre şeytan çıkarma ayininden sonra kişi kendini suçlu hissetmekten, günahlardan arınmış ve yeniden doğmuş gibi hisseder. Katolik Kilisesi’ne göre şeytan çıkarma ayininden sonra kişi kendini suçlu hissetmekten, günahlardan arınmış ve yeniden doğmuş gibi hisseder. Fakat malesef her şeytan çıkarma ilk defada başarılı olmaz ve bazen günler, haftalar hatta aylar süren dualar ve şeytan çıkarma uygulamaları yapılmak zorunda kalınır.

17-) Kilise hukukuna göre şeytan çıkarma sadece kişiye psikiyatrik bir hastalık tanısı konmadığı durumda bir yüksek rütbeli papaz tarafından yerel psikoposun izniyle yapılır. Kilise hukukuna göre şeytan çıkarma sadece kişiye psikiyatrik bir hastalık tanısı konmadığı durumda bir yüksek rütbeli papaz tarafından yerel psikoposun izniyle yapılır.

16-) Vatikan tarafından onaylanmış bu şeytan çıkarma uzmanlarının yanı sıra dünya üzerinde kendini şeytan çıkarıcı ilan etmiş yüzlerce kişi vardır. Vatikan tarafından onaylanmış bu şeytan çıkarma uzmanlarının yanı sıra dünya üzerinde kendini şeytan çıkarıcı ilan etmiş yüzlerce kişi vardır.

15-) 2005 yılında Romanya’da genç bir rahibe ondan şeytan çıkaran bir rahip tarafından bir haca bağlanıp, boğazı sıkılıp, günlerce aç ve susuz bırakılınca hayatını kaybetti. 2005 yılında Romanya’da genç bir rahibe ondan şeytan çıkaran bir rahip tarafından bir haca bağlanıp, boğazı sıkılıp, günlerce aç ve susuz bırakılınca hayatını kaybetti.

14-) Şeytana ait olmak ya da kişinin içine şeytan girmesi geçerli bir psikiyatrik ya da tıbbi tanı değil. Şeytana ait olmak ya da kişinin içine şeytan girmesi geçerli bir psikiyatrik ya da tıbbi tanı değil. Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve İstatistiksel El Kitabı ve de Hastalık ve İlgili Sağlık Problemlerinin Uluslararası İstatistiksel Sınıflandırılması’na göre bu durum bilimsel anlamda tanınmıyor.

13-) Psikiyatrinin ‘şeytanın kişiye sahip olması’ konusundaki resmi görüşü ise kişilerin histeri, mani, psikoz, Tourette sendromu, epilepsi, şizofreni, dissosiyatif kimlik bozukluğu ve bazı nadir otizm semptomları göstermesidir. Psikiyatrinin ‘şeytanın kişiye sahip olması’ konusundaki resmi görüşü ise kişilerin histeri, mani, psikoz, Tourette sendromu, epilepsi, şizofreni, dissosiyatif kimlik bozukluğu ve bazı nadir otizm semptomları göstermesidir.

12-) Konu otizmden açılmışken, 2003 yılında ABD’nin Wisconsin eyaletinde 8 yaşındaki otizmli bir çocuk kilise üyeleri tarafından şeytan çıkarma uygulanırken öldürüldü. Konu otizmden açılmışken, 2003 yılında ABD’nin Wisconsin eyaletinde 8 yaşındaki otizmli bir çocuk kilise üyeleri tarafından şeytan çıkarma uygulanırken öldürüldü.

11-) ABD Katolik Psikoposları Birliği’ne göre ‘kişiye şeytan girmesi’ işaretleri insanüstü güç, kutal suya dayanıklılık, bilinmeyen dillerde konuşma gibi işaretler veriyor. ABD Katolik Psikoposları Birliği’ne göre ‘kişiye şeytan girmesi’ işaretleri insanüstü güç, kutal suya dayanıklılık, bilinmeyen dillerde konuşma gibi işaretler veriyor. Şeytanın kişinin içine girmiş olmasının diğer olası işaretleri ise, tükürme, küfür etme ve “aşırı mastübasyon yapma.”

10-) Fakat çoğu dini çevrelerin göz ardı ettiği bir konu da mani yani deliliğin demonomani veya demonopati olan çeşitlerinin olması. Fakat çoğu dini çevrelerin göz ardı ettiği bir konu da mani yani deliliğin demonomani veya demonopati olan çeşitlerinin olması. Bu rahatsızlıkta hasta kendinin bir ya da birden fazla kötü ruh tarafından ele geçirildiğine inanıyor. Şeytan çıkarmanın insanlar üzerinde işe yaradığı yanılgısı ise aslında plasebo etkisi ve telkinin gücü olarak açıklanıyor. Bazı durumlarda ise şeytanın içine girdiğini iddia eden insan ilgi çekmek için bu davranışları sergileyen narsist biri olabiliyor.

9-) 1975 yılında 31 yaşındaki Michael Taylor’a şeytan çıkarma uygulandı fakat şeytan içinden çıkmadığı için eve gittiğinde karısını hunharca katletti.

1975 yılında 31 yaşındaki Michael Taylor’a şeytan çıkarma uygulandı fakat şeytan içinden çıkmadığı için eve gittiğinde karısını hunharca katletti. İngiltere’nin Barnsley kentindeki St. Thomas Kilisesi’nde yapılan şeytan çıkarma ayininden sonra genç adam ‘içindeki şeytan hala oradayken’ evine gitti ve karısını vahşi bir şekilde öldürdü. Adam suçlu bulundu fakat akli dengesinin yerinde olmadığı tanısı kondu.

😎 Hiç duymamış olabilirsiniz ama bazı rahipler ‘eşcinsel şeytan çıkarma’ da yapıyor. Hiç duymamış olabilirsiniz ama bazı rahipler ‘eşcinsel şeytan çıkarma’ da yapıyor. Tıpkı şeytan çıkarma gibi ama bu tipteki şeytan çıkarma ‘homoseksüel şeytanları’ LGBTİ bir bireyin içinden çıkarmaya yönelik bir versiyonu.

7-) 2010 yılında Londra’da Noel Bayramı’nın ilk günü 14 yaşındaki Kristy Bamu içindeki şeytanı çıkarmaya çalışan akrabaları tarafından dövüldü ve boğularak öldürüldü. 2010 yılında Londra’da Noel Bayramı’nın ilk günü 14 yaşındaki Kristy Bamu içindeki şeytanı çıkarmaya çalışan akrabaları tarafından dövüldü ve boğularak öldürüldü.

6-) Yazdığı kitap için araştırma yapan ABD’li Michael Cuneo 50 şeytan çıkarma ayinine katıldı fakat asla doğaüstü veya açıklanması imkansız bir olayla karşılaşmadı. Yazdığı kitap için araştırma yapan ABD’li Michael Cuneo 50 şeytan çıkarma ayinine katıldı fakat asla doğaüstü veya açıklanması imkansız bir olayla karşılaşmadı.

‘American Exorcism: Expelling Demons in the Land of Plenty’, kitabı için Michael Cuneo çok sayıda şeytan çıkarma tecrübesi yaşadı. Fakat yerden yükselme, kendi etrafında dönen kafalar, insanların yüzünde şeytana ait tırmalama izleri görmediğini, aksine ayinin hem karşılayan hem de yapan taraflarının duygusal olarak sorunlu insanlar olduğunu söyledi.

5-) Şeytan çıkarma ile ilgili en büyük kültürel etki The Exorsist ‘Şeytan’ adlı filmden gelmektedir. Şeytan çıkarma ile ilgili en büyük kültürel etki The Exorsist ‘Şeytan’ adlı filmden gelmektedir. Film 1974’te vizyona girdikten sonraki haftalarda Boston Katolik merkezi her gün bir şeytan çıkarma talebi alıyordu. Senaryoyu ise William Peter Blatty 1971 yılında ayı isimle yazdığı kitaptan uyarlamıştı.

4-) Hıristiyan evangelist Billy Graham filmin makaralarında gerçek bir şeytanın yaşadığını iddia etmişti. Hıristiyan evangelist Billy Graham filmin makaralarında gerçek bir şeytanın yaşadığını iddia etmişti.

3-) Peder Gabriele Amorth, Roman Katolik Kilisesi’nin en verimli şeytan çıkarma uzmanı olarak 100.000’den fazla ayin geçekleştirmiştir. Peder Gabriele Amorth, Roman Katolik Kilisesi’nin en verimli şeytan çıkarma uzmanı olarak 100.000’den fazla ayin geçekleştirmiştir. Bundan daha ilginç bir şey daha var ki, Gabriele Amorth Harry Potter kitap ve film serisini satanik propaganda olmakla suçlamıştır.

2-) İddialara göre Rahibe Teresa’ya hayatının sonlarına doğru bir şeytan çıkarma ayini yapıldı. İddialara göre Rahibe Teresa’ya hayatının sonlarına doğru bir şeytan çıkarma ayini yapıldı. Yine iddialara göre Kalküta baş psikoposu Henry D’Souza, Rahibe Teresa’nın uykusunda rahatsız hissettiğini söylemiş ve şeytani bir varlık tarafından saldırıya uğruyor olabileceğinden korktuğunu ileri sürmüştür.

1-) Anneliese Michel adında Almanya’da yaşayan bir Katolik kadının 6 veya daha fazla şeytan tarafından ele geçirildiği söyleniyordu. Anneliese Michel adında Almanya’da yaşayan bir Katolik kadının 6 veya daha fazla şeytan tarafından ele geçirildiği söyleniyordu.

Kadın kendi isteğiyle 1975 yılında 10 ay süren bir şeytan çıkarma ayini yaptırdı. Fakat sonraki yıl tıbbi bakım eksikliği yüzünden hayatını kaybetti. The Exorcism of Emily Rose (Şeytan Çarpması) ve Requiem filmleri 20. yüzyılın en popüler şeytan çıkarma olayı olan Anneliese’nin hikayesinden esinlenilmiştir.