Sen Ruh Çağırırsın, Cin-Şeytanları Gelir!

0
512

”Ruh çağırma’’ tahtasının (gerçekte cin-şeytan çağırma tahtasının) patent sahibi Elijah J. Bond’un ‘Ruh çağırma tahtası’ şeklindeki mezar taşı!

Mezar taşı bile cin-şeytanlarını çağırıyor/topluyor!

Ömrünü insanlara faydalı olacak işler ve icatlarla geçirmek yerine şeytana hizmet eden cin çağırma tahtalarıyla tüketen Bond’dan geriye, mezarını cin çağırma ayini ve toplanma noktası haline getiren bir avuç sapkın kaldı…

Bond’un ruhuyla görüşmek üzere mezarı başında ruhunu çağıran şeytani kalabalık, davetlerine icabet eden cinlerin oyuncağı oluyor.

Elijah J. Bond – 23 Ocak 1847-14 Nisan 1921

Ouija tahtasını ilk kez patentleyen adam olarak tarihe geçen Elijah J. Bond, bu başarıyı eğlenceli bir şekilde yansıtan taştan bir mezar içinde yatıyor!

Bond, Ouija (Ruh çağırma) Tahtasının patentini alan ilk kişi olarak bilinir. 23 Ocak 1847’de Maryland Harford County’deki Bel Air’de dünyaya geldi. Yargıç William Bond ve Charlotte Howard Richardson’ın dördüncü çocuğudur.

Ouija yönetim kurulunda yer alan beyefendilerin çoğunda olduğu gibi Elijah J. Bond da 14 Nisan 1873’te Masonlara katıldı.

Orijinal Ouija patenti 10 Şubat 1891’de tescil edilmiştir. Eliyah Bond’a, 10 Mart 1891’de Ouija yönetim kurulu için bir Kanada patenti (No. 36.092) verildi.

Uzun yıllar ABD’nin çeşitli eyatletlerini dolaşarak çeşitli Ruh çağırma tahtası örnekleri toplamış ve bu tahtaya son şeklini vererek sonunda ‘şeytanın cin musallat edici askeri’ olarak tarihe geçmiştir!

ABD eyaletlerinden Baltimore/Maryland’de Green Mount Cemetery’deki mezarı şimdilerde nostalji hayranları ve doğaüstü konularla ile ilgilenen insanlar için popüler bir yer!

‘Nasıl yaşarsan öyle ölürsün’ düsturuna göre hayatta iken cinlerin maskarası olan Bond öldükten sonra da bu lanetten kurtulamamış gibi görünüyor.

           

”Ruh çağırma’’ tahtasının (gerçekte cin-şeytan çağırma tahtasının) patent sahibi Elijah J. Bond’un ‘Ruh çağırma tahtası’ şeklindeki mezar taşı!

 

2007 yılında, paranormal bir meraklı olan Robert Murch ile bir Ouija Tahtası koleksiyoncusu ve tarihçisi mezarı bulmak için yola çıktılar ve Elijah Bond nihayet icadı için hak ettiği saygıya kavuştu!

Araştırmacı Murch, Baltimore/Maryland’daki Green Mount Cemetery’deki kesin mezarın yerini tespit etmenin on beş yılını aldığını ve mezarın doğru biçimde tespit edilmesi için mezarlık sahipleriyle yakın işbirliği içinde çalıştıklarını iddia ediyor.

Geçen yüzyılın en ilginç (ve belki de kasıtlı) ironilerinden biri de, şeytandan aldığı ilham ve diplomayla canlılarla ölüler arasında iletişim kurmakta iddialı olan bu adamın, üstünde ismi yazmayan, işaretlenmemiş bir mezara gömülmüş olmasıdır.