Büyü Bozma Hakkında Bilinen Yanlışlar

0
849
Büyü Bozma Hakkında Yanlış Bilinenler
Büyü Bozma Hakkında Yanlış Bilinenler

­­- Başlarına gelen her aksiliği büyüden bilmek. Bize başvuran danışanlarda sık rastladığımız bir durumdur bu. Bakımda ve vücut taramasında kendilerine yapılmış herhangi bir büyüye rastlanmadığı halde ısrarla kendisinde büyü olduğunu iddia eden ve bu durumu takıntı haline getirmiş kimseler vardır.

-Büyünün, size büyü yapan kişilere hakkınızı helal etmek ve o kişiler adına sadaka vermekle bozulacağını zannetmek. Bu son derece gülünç bir düşüncedir. Büyü yapılırken bir çok aşamadan geçildiği gibi bozulurken de belli ve sistemli bir çalışma gerekir. Bu tür sözler büyü hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan, boş konuşan kimselerin sözleridir.

– Bize başvuran bazı kimseler, her türlü büyüyü Felak-Nas surelerini okumakla veya evde buldukları büyü malzemelerini sirkeli suya sokmak veya denize/ kuyuya/ akar suya atmakla bozabileceklerini zannetmektedirler. Eğer öyle olsaydı bu işin uzmanlarına ne lüzum vardı? Bu durumda insanlara bir Hocaya gitmektense denize girip yıkanmalarını söylerdik, mesele halledilmiş olurdu! Kur’anda büyü bozmakla ilgili bizim okuduğumuz yüzlerce ayet vardır. Bazı büyülerde ise belli ayetleri belli tekrarlarla okumak ve büyücünün yaptığı işlemlerle ilgili olarak nasıl bir yol izlediği hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir.

– İnsalardan kimisi de kendsine asla büyü tesir etmeyeceğine inanmakta ve kendisini böylece kandırmaktadır. Büyüye inanılmadığında tesir etmeyeceğine inanan bazı akılsız kimseler de vardır. Bunlar, büyü hakkında en ufak bir malumatları olmayan, ezbere ve nefislerinin hoşuna gidecek şekilde konuşan kimselerdir. Büyü, ister inanın ister inanmayın herkese tesir edecek bir potansiyele sahiptir.

– Ak büyü, Kara büyü diye bir şey yoktur. Halk arasında ak büyü olarak adlandırılan ve sözde anlaşamayan, ayrılmak üzere olan karı-koca veya sevgilileri bir araya getirmek için yapılan bu büyü türü sayısız insanın büyüye bulaşmasına ve imanından olmasına kapı açmaktadır.

-Bazı kimseler kendilerine asla bozulmayacak büyüler yapıldığını iddia ederler. Oysa bozulmayacak büyü yoktur. Büyü, yapıldığı gibi bozululur da.

-Büyünün, sedace yapıldığı şey için tesir ettiğine, hayatın diğer alanlarında tesir etmediğine inanmak. Örneğin kendisine çocuk sahibi olamasın diye büyü yapılan biri maddi anlamda da sıkıntılar çekmeye başlayabilir. Üzerindeki kötü enerji kişiyi zayıf noktalarından tutup bir bir ele geçirmeye başlayacak ve kişi sonunda tamamen kuşatılacaktır. Büyü yapıldığında tek bir amaç, belli bir gerekçe için yapılsa da büyüyle gelen şeytanlar kişinin hayatında her alanda geri gitmesi ve hayattan tamamen kopması için çalışırlar.