NAZAR TEMİZLİĞİ

Nazardan korunmak ve temizlenmek için Kur’andan belli başlı ayetleri okumanın dışında su, şeker, tuz ve bazı bitki ve tütsülerle uygulanabilecek başka formüller de vardır.

Nazarla birlikte vücuda tesir eden, halsizlik ve yorgunluğa yol açan radyasyonu tamamen ortadan kaldırmak için uygulanacak işlemlerin başında kurşun dökmek gelmektedir. Kurşun dökme işlemi, zannedildiği gibi basit bir kocakarı ilacı veya hurafe değil, mutlaka eğitimi alınarak uygulanması gereken çok ciddi ve tehlikeli bir iştir. Bu işi iyi ve doğru yaptıklarını zanneden ve gerekçe olarak da ‘başkasından el aldıklarını’ söyleyen kimseler büyük bir yanılgı içindedirler. Zira el vermek, ilim vermek ve bu işin eğrisini doğrusunu öğretmek demek değildir.

El verme işlemi, bugün ne yazık ki olması gerekenin dışında hiç bir işe yaramayan basit bir ritüel haline getirilmiş ve kim kime ne verdiğini bile bilmeden herkes herkese el verir olmuştur!

Nazardan temizlenmek, korunmak ve halkımıza faydalı olabilmek maksadıyla biz de burada sizlere evdeki basit malzemeleri kullanarak rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir kaç formül vermeyi uygun görüyoruz;

1-) ”Euzü bi kelimetil-lahit tammeti min külli şeytanin ve hamme ve min külli aynin lammeh.’’ Duası okunmalıdır. (Her gün 100 defa)

2-) Gündelik ağırlıklar, halsizlik ve yorgunluk hissettiğiniz anlarda şunu uygulayın: 1 bardak suya üç adet küp şeker atın, suyu karıştırın ve suyu ağzınıza iyice yaklaştırarak 7 ayet-el kürsi okuyun… Suya üfleyin ve için. (Bu uygulamada Ayet-el Kürsi haricinde başka hiçbir şey okunmamalıdır.)

3-) Yaklaşık bir yemek kaşığı sofra tuzunu küçük ocak ateşi üzerine dökerek 10 dakika kadar yanmasını sağlayın.Tuzu ara ara karıştırarak eşit şekilde yakmaya çalışınız. (Bu işlemi sizde nazar olduğunu düşündüğünüz zamanlarda uygulayabilirsiniz.)

4-) 1 kova suya iki su bardağı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı sofra tuzu koyup karıştırınız. Bu suyu evinizin odalarının köşelerine serperek mekanınızı temizleyebilir, aynı suyla yıkanarak bedeninizi kötü enerjilerden koruyabilir ve bir miktarını (yarım su bardağı) içebilirsiniz… Bu suyun gözlerinize ve vücutta yara varsa o bölgeye kaçmamasına dikkat ediniz. Sirkeli su ile yıkandıktan sonra bir daha ki yıkanmaya kadar durulanmayınız…