Hangi Hocaya Gidilmemeli?

0
868

-Kur’an ayetleri ve diğer İslami metodlarla çalışan Hocalar yerine Kilise ve Havralarda görevli kimselere gidilmemelidir. Haç, altı köşeli yıldız ve bunun gibi İslam dışı objelerden medet umulmamalı ve bunlar boyna, bileğe, parmağa takılmamalıdır.

-Büyü yapan kimselere gidilmez. Hem büyü yapıp hem de kendisine başvuran kimselerin büyüsünü bozduğunu iddia eden kimseler boş kimselerdir. Sizden adet kanı, hayvan kanı, insan veya hayvan bağırsağı, ölü toprağı, heykel yapımında kullanılan bal mumu, iğne, yüzük, kilit, iç çamaşırı ve bunun gibi büyüde kullanılan malzemeler isteyen kimseler büyücüdür ve bu kimseler son derece tehlikelidir.

-Yapılacak çalışma için danışandan ya da hasta yakınından kendisi ya da cinler için kurban kesilmesini isteyen kişiye gidilmez. Bu kimseler, kesilen hayvanın kanından bir miktar isteyerek bu kanı hastanın iyileşmesinde kullanacağını söylerler. Allah’tan başkası için kurban kesmek şirk olduğu ve insanı da cinni de dinden çıkaracağı için bu durum imani yönden büyük tehlikedir. Böyle bir büyücü cinlerin maskarası olmuş ve sadece onlar için çalışan, onlara hizmet eden, onların (elbette cinlerin kendi çıkarlarına uygun düşecek şekilde) talimatlarıyla hareket eden kimselerdir.

-Gaybden/ gelecekten haber veren, Yıldızname ve fal bakan falın her çeşidiyle ilgilenen kimselere gidilmez. Bu kimseler musallatlıdır, kendilerine bir faydaları yoktur ki başkalarına faydalı olsunlar.

-Bir kadınla bir odada tek başına kalmayı ve bu şekilde çalışmayı kabul eden kimselere gidilmez.

-Muska yazan, cinleri muskayla korkutup uzaklaştırdığını ve insanları muskayla iyileştirdiğini iddia eden kimselere gidilmez. Muska verip bir mezar içine, ağaç dibine gömülmesini veya akarsuya, nehre, kuyuya atılmasını söyleyenler büyücüdür. Biz şimdiye kadar muskayla iyileşen bir kimseye rastlamadık.

-”Ben iyileşmeniz için yüzde yüz garanti veriyorum, çalışmalarımız kesinlikle garantilidir’’ diyen kimselere gidilmez. Bu kimseler bir dakika sonra hayatta olup olamayacaklarını bile bilmeden ahkam kesen cahil ve yahut akılsız kimselerdir. Yüce Allah’ın sizin için şifa yaratıp yaratmayacağını ve gittiğiniz kişinin size vesile olup olamayacağını ancak Allah bilir…

-Hocanın çalışma ortamı, manevi çalışmalara uygun olmalıdır. İçinde necaset (her çeşit pislik) çalgı aleti, canlı resmi, cünüp, küçük çocuk, açık televizyon, hayızlı kadın ve çalışmaya ikide bir müdahale edecek cahil insan bulunmamalıdır.

-Bir çok danışanı aynı anda, kalabalık şekilde yanına alan ve hepsine aynı anda müdahale ettiğini iddia eden kimselere gidilmez. Bunlar, vakit yetersizliği ve kapılarında bekleyen uzun kuyruklar sebebiyle insanlarla tek tek ilgilenmek yerine onlara adeta hayvan muamelesi yaparak onarlı-yirmişerli içeri alıp kadın-erkek demeden ya yana oturtarak ‘sözde’ iyileştirdiğini iddia eden şarlatanlardır. Büyülü-musallatlı-nazarlı demeden hepsine aynı ayetleri okuyan ve fotokopi ürünü aynı muskaları dağıtan bu tür kimseler toplunun yüz karası menfaatçi kimselerdir.

– Kişinin vücuduna Kur’an ayetlerini yazan ve hastanın bu şekilde iyileşebileceğini iddia edn kimseler gidilmez. Unlar şarlatandır. Bu durum, özellikle kadınları cinsel yönden istismar etmek isteyen kimselerin bir tuzağıdır.