Farkımız

0
624
Farkımız
Farkımız

 

                                    BÜYÜCÜ – VESİLE (HOCA) FARKI ;

Büyücüler, cin-şeytanlarıyla işbirliği yaparak belli kuralları olan perhizlerle ruhi fonksiyonlarını geliştirerek başkalarını etkileyebilir, onlara istenmeyen/ istemedikleri şeyler yaptırabilirler.  Aciz bir kul olarak bizim farkımız, sahip olduğumuz kişisel yeteneklerimizi bilimsel yollar ve öğretilerle geliştirerek iyi bir incelemeden sonra doğru teşhis koyma ve koyulan teşhis doğrultusunda danışanlarımız için gerekli işlemleri hızlı bir şekilde yerine getirme yeteneğine sahip olmamızdır.

Bugün piyasada maalesef büyü yapmadığını söylediği halde işlerini büyü yoluyla halletmeye çalışarak insanları aldatan sayısız medyum ve hoca kisvesine bürünmüş pek çok şarlatan vardır. Kendisi yoldan çıktığı gibi kendisine başvuran insanları da yoldan çıkaran, insanların ilimsizliğinden faydalanarak Şeytani işleri Rahmani gibi gösteren karanlık kimselerdir bunlar. Günahtan ve haramdan korkan bir hoca yerine büyücülerle görüşen kişiler, büyücünün maharetleriyle istemedikleri hadiseler yaşar, büyüye alet olup imanlarından olma tehlikesi ile karşı karşıya kalırlar!

Gerçek bir hoca, kişinin yaşadıklarından yola çıkarak yaşanması muhtemel olayları yorumlama ve kişileri doğru  yönlendirme özelliğine sahip olan kişidir.

İslam dünyasında vesile/ Hoca, islami bilgi, bireysel yeterlilik ve insanın manevi yaratılış özelliklerini bilen eğitimli kişiler olarak bilinmelidir. Gelecekle ilgili kehanette bulunan, islami bilgiye sahip olmayan, fal bakan, büyü yapan, yuvalar yıkan kişilerin ‘Hoca’ olarak adlandırılması yanlışlığı bugün maalesef devam etmektedir.

                                                SELÇUK HOCA

Selçuk Hoca, bu konularda eksik, yetersiz ve kafa karıştıran bilgi kirliliğinin dillerde dolaştığı toplumumuza, bilinmeyen gerçeklerin daha kolay anlaşılabilmesi adına bireylerin gelişimine katkıda bulunmayı görev edinen bir anlayışa sahiptir. Çalışmalarına sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da devam eden, danışanlarının şikayetlerinden kurtulabilmesi için şehir dışına ve farklı ülkelere de giden yazar ve meraklı bir araştırmacıdır.

 

CEVAP VER