Büyücü-Falcı Değiliz

1
5489
Büyücü-Falcı değiliz

                           HEM RAHMANİ HEM ŞEYTANİ ÇALIŞILMAZ!

İnsanlarımızın bize başvururken, bizimle ve yaptığımız işlemlerle ilgili olarak ortak tanıdıklarımıza en çok sordukları sorulardan biri de fal bakıp bakmadığımız veya büyü yapıp yapmadığımız hususudur.

İnsanlardan bir kısmı bizden büyü talep ettiği, bir kısmı da eğer bu tür işlemler yapıyorsak bizden uzak durmak için bu tür sorular sormaktadırlar.

Bizden büyü talep edenler için herhangi bir şey söyleme gereği duymuyoruz çünkü büyü yapmadığımızı zaten açıkça ilan ediyoruz… Bilerek veya bilmeyerek büyü yaparak/ yaptırarak dinden çıkmaktan korktukları için bize bunu soranlara gelince, onları takdir ediyoruz. Bu kimseler, inanışları adına haklı olarak kendilerince bazı tedbirler almakta ve son derece temkinli hareket etmeye gayret göstermektedirler. Bu, bizi sevindiren ve takdir ettiğimiz bir davranıştır.

Halkımıza yıllardır büyücülüğün ve falcılığın toplumumuzu ne denli büyük zararlara uğrattığını, insanların bu yolda nasıl istismar edildiklerini, gidecekleri Hocayı mutlaka iyi araştırıp öyle gitmelerini ve İslama aykırı her türlü hal ve davranış içinde olan kimselerden ne pahasına olursa olsun uzak durmaları gerektiğini anlatıyoruz.

Bu konuda aklınıza hiç bir soru işareti gelmeden ve hiç bir vesveseye kapılmadan bizimle gönül rahatlığıyla irtibat kurabilir ve şikayetlerinizi bize anlatabilirsiniz. İslami olmayan herhangi bir davranış veya uygulamamız ile karşılaştığınızda ise bizi uyarmak en doğal vazifenizdir.

Büyü yapmaktan ve yaptırmaktan, fal bakmaktan ve baktırmaktan Allah’a sığınırız. Büyü ve fal gibi yüce Allah’ın yapılmasını, uygulanmasını KESİNLİKLE yasakladığı bu tür işlemlerin bizleri dinden çıkaracağını ve şeytanın maskarası haline getireceğini elbette biliyoruz. İnsanlara faydalı olabilmek için bu tür karanlık ve şeytani sanatlara meyletmeye lüzum yoktur. Eğer öyle olsaydı bu ilimler yasaklanmazdı. Yine insanlara yaranabilmek, isteklerini yerine getirmek, mutlu olmalarını sağlamak ve para kazanmak gibi sevdalara kapılıp helal-haram demeden her türlü işlem yapmayı kabul etmek de, ahiretini hiç düşünmeyen, akılsız ve müslümanlıktan uzak şuursuz kimselerin işidir.

 

 

 

1 YORUM

  1. ben kendimde bunu yeni farkına vardım duru görü diyorlar buna gözümü gündüğz yumuyorum ne görecem diye 15 saniye sonra hayali görüntü çıkıyor ortaya ne geldiyse görüntü o kısa sürede gerçekleşiyor bu güne kadar hiç yanılmadım ama istediğim şeyler değil ne gördüysem buna falcılık diyorlar ben falcılıktan hiç anlamam bunuda burdan duyuruyum birde cinayete kurban giden insanları görüyorum oldukları yeri sadece
    birde gelecekten cinlere kapılar kapalı bana cinlerden bilgi gelmiyor geliyor ama metafizik alemden muhtemelen işte

Comments are closed.